MEKOS GROUP a.s.: Inteligentní budovy, Regulační a měřící systémy

Inteligentní budovy

Požadujete při bydlení komfort, úsporu energií, flexibilitu?

Možná právě díky požadavkům na úsporu energií, flexibilitu a komfort v elektroinstalacích je v současné době na evropském trhu velké množství moderních technologií pro řízení budov.

Budovy opatřené těmito řídícími systémy se často označují názvem inteligentní budovy.

Nedávno byl vytvořen první světový otevřený standard, sdružující většinu těchto technologií. Tento standard je definován evropskou normou (EN 50090 - EN 13321-1) a rovněž světovým standardem ISO/IEC 14543.

Snadno pomocí technologie KNX (EIB)

Standard KNX je založen na systémové instalační sběrnici EIB (European Installation Bus), která je rozšířena o přídavné fyzické vrstvy a konfigurační mody. Využitelný je nejen v objektech pro rodinné bydlení, ale i v objektech kancelářských, obchodních, průmyslových nebo v budovách hotelového typu. Tedy všude tam, kde potřebujeme z nějakého důvodu něco sledovat (energetická situace), ovládat, regulovat a měřit s minimálním zásahem lidské ruky (osvětlení, topení, větrání, otevírání a zavírání) nebo signalizovat a hlásit již výše uvedené stavy.

Jeho výhodou je to, že ho můžeme aplikovat i do objektů, kde v průběhu jejich výstavby ještě přesně nevíme, jakému účelu budou sloužit. Konečné dotvoření interiéru a dalších funkcí se provede naprogramováním dle představ uživatele. Možnost systém kdykoli (třeba i vzdáleně) překonfigurovat, zaručuje systému nepřekonatelnou flexibilitu.

Naše splečnost vyvinula produkt SNIB, který představuje komlexní řešení nejen pro vaše bydlení...

(c) 2008 - 2011 MEKOS GROUP a.s.
Polská 1174/3A, 779 00 Olomouc
Tel: 585 751 093
info@mekos.cz

Osvědčení
Zelená úsporám
Osvědčení
NBU

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.